Sisukkaita kuntavaaliehdokkaita

Huomio kansallismieliset ja isänmaalliset suomalaiset! Kuntavaalit 2017 lähtestyvät ja on tullut aika valita Suomen kaupunkeihin ja kuntiin uudet päättäjät valtuustoihin. Suomen Sisulla on ollut vaalien alla tapana julkaista nettisivuillaan lista vaaleissa ehdolla olevista järjestön jäsenistä. Listalle ilmoittautuminen on ollut vapaaehtoista, eivätkä siinä ole mukana kaikki vaaleissa ehdolla olevat sisulaiset. Tämän linkin takaa pääsette tutustumaan ehdokkaisiin:

Paikkakunta Ehdokas Numero Puolue Kotisivu, Facebook, Twitter
Espoo Simo Grönroos 537 PS http://simogronroos.fi/
Teemu Lahtinen 573 PS http://www.teemulahtinen.fi
https://www.facebook.com/valitseTeemuLahtinen/
https://twitter.com/Teemu_Lahtinen
Eurajoki Jarkko Kivisalo 35 PS
Harjavalta Riku Nevanpää 58 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/riku-nevanpaa
https://www.facebook.com/riku.nevanpaa
https://www.facebook.com/Riku.Nevanpaa.politiikkasivu/
https://twitter.com/Suomi_leijona
Helsinki Hannu (Miki) Sileoni 613 KD sit. http://sileoni613.blogspot.fi/ 
https://www.facebook.com/Miki.Sileoni.Vaalit2017/
Atro Åman 869 PS https://www.facebook.com/atro.aman
 Oskar Viding  860  PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/oskar-viding
Ilmajoki Harri Koskela 88 PS sit. https://www.facebook.com/profile.php?id=663467486
Hannu Akkanen 98 PS
Ilomantsi Kaisa Keränen 10 PS
Joutsa Jussi Lehtonen 4 PS
Järvenpää Kristian Kallio 251 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/kristian-kallio
Kajaani Pasi Arffman 52 PS
Kannus Lauri Hernesniemi 26 PS
Kaskinen Kai Ylikoski 51 Kaskisten sit. yhteislista https://www.facebook.com/kaskistensitoutumattomatyhteislista/
Kauhava Noora Budde 4 PS (sit.) https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/noora-budde
Kaustinen Mauri Peltokangas 31 PS
Kerava Martti Munne 183 PS www.facebook.com/MaMunvaalisivu
Keuruu Petri Heinonen 45 PS
Joonas Röppänen 56 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/joonas-roppanen2
 Kotka Eddy Rasi 295 PS  https://www.facebook.com/EddyRasiKotkanValtuustoon
Markku Stenholm 301 PS http://hatapaidenkalinaa.blogspot.fi
 Freddy van Wonterghem  304 PS
Kouvola Antti Eskelinen 217 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/antti-eskelinen
Anna-Maija Jukkara 221 PS
Juha Ripattila 236 PS
Lahti Juhani Kuronen 280 PS
Maarit Tuomi 304 PS http://www.maarittuomi.net
Lappeenranta Daniel Kaartinen 81 PS www.facebook.com/daniel.kaartinen
Timo Laitinen 88 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/timo-laitinen
Liminka Tuomas Okkonen 18 PS www.facebook.com/suomalaisuudenpuolesta/
Loppi Antti Salminen 5 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/antti-salminen
Mikkeli Jari Roivas 220 KD sit.
Nurmijärvi Liisa Sirainen 126 PS sit. https://www.facebook.com/liisa.sirainen
Oulu Esa Paloniemi 260 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/esa-paloniemi
Jenna Simula 273 PS http://www.jennasimula.fi
Jiri Keronen 102 Pir. http://herrakeronen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Junes Lokka 619 Aito suomalainen yhteislista http://www.facebook.com/junes.lokka http://www.twitter.com/JunesLokka http://www.youtube.com/jlokka79
http://jlokka.fi
Tiina Wiik 620 Aito suomalainen yhteislista http://www.facebook.com/tiina.wiik
http://twitter.com/SwanOfTuonela http://tuonenjoutsen.blogspot.com http://youtube.com/tuonenjoutsen
Pornainen Jenni Lastuvuori 4 PS www.jennilastuvuori.net
Ruovesi Ismo Kopra 25 PS
Salo Heikki Tamminen 274 PS www.heikkitamminen.com
Savonlinna Pekka Laitinen 30 PS https://www.facebook.com/pekka.laitinen.796
Juha Syrjäläinen 39 PS
Sysmä Timo Aromaa 48 PS
Tampere Elisa Hiltunen 445 PS http://www.elisahiltunen.fi
Seikku Kaita 453 PS http://Seikku.fi/
Juha Karjalainen 456 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/juha-karjalainen
Terhi Kiemunki 458 PS sit. https://www.facebook.com/terhikiemunkiehdolla2017/
Kari-Pekka Rauhala 481 PS
Heikki Luoto 469 PS http://www.heikkiluoto.fi
Turku Henri Hautamäki 569 PS https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokas/henri-hautamaki
Vaasa Kari Martikainen 71 KOK
Risto Helin 366 SE valitsija-yhdystys https://www.facebook.com/risto.helin?ref=br_rs
Jaa artikkeli..Share on FacebookShare on VKShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page